lek. med. Magdalena Kotlińska-Torończyk
ZADZWOŃ 501 061 356
Dla Ciebie

Leczenie cellulitu Lublin

Cellulit jest to nieprawidłowość rozrostowa tkanki łącznej z zaburzeniami przepływu krwi i limfy i odkładaniem się odpadowych produktów przemiany materii w tkance. Schorzenie występuje u kobiet zarówno szczupłych, jak i z nadwagą. Cellulit jest często mylony z otyłością, chociaż są to dwa różne stany, ale często występują łącznie.

Leczenie cellulitu jest procesem złożonym. Bardzo skutecznie działa mezoterapia odpowiednio dobranymi preparatami, wspomagana odpowiednia dieta ćwiczeniami fizycznymi, drenażem limfatycznym.

Jak się pozbyć cellulitu?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu. Jednak warto pamiętać o tym, że jest to proces długotrwały i wymaga cierpliwości oraz systematyczności. Niestety nie da się wygładzić skóry w jeden dzień. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie łączenie metod domowych i osiągnięć medycyny estetycznej np. w naszym gabinecie w Lublinie.

Kluczowa w redukcji cellulitu jest codzienna aktywność fizyczna. Nie oznacza to konieczności wykonywania bardzo intensywnych treningów każdego dnia. Można je przeplatać z jazdą na rowerze, pływaniem, wspinaczką na ściankach, a nawet długimi spacerami. Szkodliwy dla kondycji skóry i ogólnie zdrowia jest siedzący tryb życia. Nie mniej istotna jest dieta, bogata w błonnik, a także świeże owoce i warzywa. Lepiej zrezygnować z jedzenia fast-foodów i produktów o wysokim indeksie glikemicznym, tłustych i wysokoprzetworzonych. Ważne jest, aby nie zapominać o piciu minim 2 litrów wody lub herbat ziołowych dziennie. Dobrze jest ograniczyć spożywanie popularnych używek, takich jak alkohol i czarna kawa.

W pielęgnacji ciała duży nacisk kładzie się na stosowanie kremów antycellulitowych w połączeniu z body-wrappingiem. Często w leczeniu cellulitu stosuje się także masaże wykonywane energicznymi ruchami. Jeśli problem z tzw. pomarańczową skórą jest poważniejszy, warto skorzystać z zabiegu mezoterapii. Wiąże się ona ze wstrzykiwaniem w tkankę podskórną określonej substancji leczniczej.

Metoda ta może być igłowa lub bezigłowa. W pierwszych przypadku redukcja cellulitu odbywa się dzięki zastosowaniu delikatnych nakłuć igłą, natomiast ta druga jest nieco bardziej zaawansowana i wykorzystuje zjawisko elektropolacji. Jest to zabieg, w trakcie którego stosuje się prąd o określonej częstotliwości, co poprawia przepuszczalność błony komórkowej, a to lepiej wpływa na wchłanialność preparatów.

Skuteczne leczenie cellulitu w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie pozwoli Ci zapomnieć o nieestetycznie wyglądającej tzw. pomarańczowej skórce.